Populární v blogu

Mezisoučet: | |
sleva: | |
Dárkový poukaz: | |
Celkem: |
Použijeme vaši adresu uvedenou na PayPalu. Na základě této adresy bude vypočítán také poplatek za doručení.
V dnešním světě by bylo těžké najít někoho, kdo nikdy neslyšel o osteochondróze páteře. Tato zákeřná nemoc postihuje přibližně 85 % světové populace. Je důležité, aby všechny vrstvy společnosti pochopily, proč je osteochondróza nebezpečná. Zejména pak ti, kteří mají sedavé zaměstnání. Jednotlivec trpící osteochondrózou zažívá časté bolesti zad a hlavy, chlad a necitlivost v končetinách, snadno se unaví a má sníženou pohyblivost páteře.
Příčiny osteochondrózy nejsou zcela prokázány. Obvykle se první příznaky objevují ve věku 35 let a více. Toto onemocnění se může vyvinout a zhoršit v důsledku různých druhů poranění zad, a dále při příliš sedavém, nebo naopak příliš aktivním způsobu života. S přibývajícím věkem se příznaky objevují častěji. V současné době je stále častější, že známky osteochondrózy zaznamenávají lidé již ve věku 18 až 30 let. Podle mnoha odborníků, kteří toto onemocnění zkoumali, je hlavní příčinou vzniku osteochondrózy nesprávné rozložení zátěže na páteři. Výsledný nadměrný fyzikální tlak mění strukturu chrupavkových tkání.
Nebezpečí této nemoci spočívá ve vysoké pravděpodobnosti rozvoje řady závažných onemocnění, od migrény až po neplodnost. Následkem neléčené osteochondróza může být:
Léčba osteochondrózy, stejně jako u každého jiného onemocnění, začíná diagnózou ze strany lékaře. Během tohoto procesu provádí lékař (neuropatolog, ortoped nebo vertebrolog) soubor nezbytných postupů: laboratorní a rentgenové vyšetření. Po provedení kompletní sady diagnostických měření může lékař provést přesnou diagnózu a předepsat nejúčinnější léčebný plán.