Sledujte nás

Váš nákupní košík je prázdný

Přidejte něco, ať mi uděláte radost :)

Koupit nyní
Mezisoučet:
sleva:
Dárkový poukaz:
Celkem:

Expresní platební metody

Použijeme vaši adresu uvedenou na PayPalu. Na základě této adresy bude vypočítán také poplatek za doručení.

3D secure
Mastercard
VISA
STRIPE
Dotpay
Paysera
ClearPAY
PayPal

JAK ZPEVNIT POKOŽKU POMOCÍ PRANAMAT ECO

PROCEDURY PROTI „POMERANČOVÉ KŮŽI“ NEFUNGUJÍ

Pravděpodobně jste již slyšeli o krémech na zpevnění pokožky, suchém kartáčování, extraktu z hroznových jadérek, laserovém ošetření, terapii akustickými vlnami a spoustě dalších způsobů boje s nerovnostmi kůže, na které se vám objevují reklamy. Po třicítce většina z nás v boji s těmito nerovnostmi rezignuje a smíří se s tím, že tukové buňky zůstanou pod kůží déle. Všude vidíme opatrné fráze jako „může pomoci zpevnit pokožku”. Na tyto nerovnosti kůže ale neexistují žádné okamžité a trvalé prostředky. Viditelné redukce „pomerančové kůže” však můžeme dosáhnout prací na krevním oběhu a podkožním vazivu.

MÝTUS:

ZDRAVÁ VÁHA + ZDRAVÁ STRAVA = PEVNÁ A ELASTICKÁ KŮŽE

Pojďme vyvrátit některé běžné mýty o pomerančové kůži. Mohou ji mít zdravé ženy i muži všech věkových kategorií. Přibývání na váze zde není klíčovým faktorem – mají ji i supermodelky. Můžeme si myslet, že ji máme, protože kůže s přibývajícím věkem ztrácí pružnost... to ale také není pravda – většina z nás měla v dětství viditelnou celulitidu. Není to kvůli přebytečným tukovým buňkám - nestačí jen zhubnout a udělat tím naši pokožku dokonale hladkou! Přestaňte počítat procento tělesného tuku. Abychom dosáhli efektu hladké pokožky, musíme jít nad rámec zdravé výživy a hubnutí.

JAK VZNIKÁ POMERANČOVÁ KŮŽE: CO PŘESNĚ TO JE?

Všichni to známe – důlky a vybouleniny ve struktuře kůže. Místa zvláště náchylná k pomerančové kůži jsou stehna, hýždě a břicho. Bohužel jsme naučení, že je výskyt celulitidy nežádoucí, i když je zcela normální! Co je ale tedy celulitida? Všichni víme, že naše těla se skládají z kostí, svalů, nervů, žil a kůže – ale co to všechno drží pohromadě? Od konečků prstů až po hlavu je naše tělo propojeno rozsáhlou sítí fascií – pásů pojivové tkáně.

Fascia má úžasné vlastnosti, ale pro jednoduchost si ji představme jako síť (síťku pomerančů), která se rozprostírá přes spodní svalové a tukové buňky. Když se síťka napne nebo ztuhne, buňky pod ní se mezi vláknitými pruhy vyboulí, čímž pokožka získá hrudkovitý vzhled a objeví se celulitida. Pokud máme velký přebytek tukové tkáně, je nerovný povrch větší, ale není to přímá příčina celulitidy.


MILUJTE SVOU POKOŽKU

Jste krásní takoví, jací jste. Pomerančová kůže je přirozená, normální a krásná. Neexistuje žádný lékařský důvod „léčit celulitidu“. Náš výzkum však ukazuje, že stejný typ masáže, který používáme pro zlepšení elasticity pokožky, má významné zdravotní přínosy – zejména fasciální masáž, která ovlivňuje vnímání bolesti a nervový systém. Takže milujte své tělo a čtěte dál, abyste objevili úžasné spojení mezi pojivovou tkání a zdravím celého těla.

FASCIA: POUZE SPOJOVACÍ TKÁŇ POD KŮŽÍ?

Zdravá fascie je pružná, elastická, hladká a zvlhčená. Je to pojivová tkáň nacházející se pod naší kůží, která spojuje naše kosti, kůži, tuk a nervy. Ale fascie je víc než jen soubor „spojovacích vláken“. Je to orgán – největší orgán v těle. Úzce souvisí s nervovým systémem, duševním zdravím a naším vnímáním bolesti. Teprve v posledních letech začínáme naplno oceňovat roli fascií – nejen v souvislosti s pomerančovou kůží, ale i pro naše celkové zdraví. Možná jste slyšeli o Ashley Black – úžasné ženě a matce, která bojovala s těžkou chronickou bolestí. Vzdělávala se v oblasti masáži fascií a dokázala se osvobodit od bolesti a zároveň si také uvědomila, že je to nejlepší způsob, jak dosáhnout hladší a pružnější pokožky.

JAK MASÁŽ PRANAMAT ECO® OBNOVUJE FASCIU?

Pevnost pokožky můžeme zlepšit prací na proužcích pojivové tkáně. Fascie může ztvrdnout a ztuhnout – zůstane na jednom místě, místo aby klouzala po tkáni pod ní. Výsledkem je nejen nerovná vyboulená pleť, ale i zátěž nervové soustavy, vedoucí ke zvýšeným pocitům stresu a bolesti. Každodenní masáží na Pranamat ECO® můžeme pečovat o partie, kde se vyskytuje pomerančová kůže. Masáž zvyšuje průtok krve do fascie a dodává jí živiny i kyslík. V případě potřeby můžeme tvrdé pásy fascií jemně natáhnout a zjemnit. Můžeme zaměřit více tlakových bodů najednou, abychom uvolnili ztuhlé fascie. Pravidelnou masáží na Pranamat ECO® si tak můžete zpevnit pokožku. Ale co je důležitější, pomůže vám obnovit váš celkový pocit zdraví a štěstí.

PRANAMAT ECO®
30MINUTOVÉ ZLEPŠENÍ PEVNOSTI POKOŽKY
Pranamat ECO® je na trhu již patnáct let. Během této doby jsme od našich klientů často slýchali, že má masáž dobrý vliv na jejich pokožku. Zpočátku jsme byli trochu překvapeni, dalo by se říci, že šlo o "vedlejší účinek" masáže. Ale nyní víme, že existuje mnoho zdravotních důvodů, proč lze zpevnit pokožku pomocí péče o fascie. Představujeme vám tedy váš nový, 30minutový pohodlný rituál, který lze spojit například se sledováním televize nebo čtením.
step 1
PRVNÍ KROK

HLUBOKÁ MASÁŽ STEHEN A HÝŽDÍ

step 2
DRUHÝ KROK

PEVNÁ KŮŽE NA BOCÍCH

step 3
TŘETÍ KROK

OBNOVTE KREVNÍ OBĚH DO VNITŘNÍCH STEHEN

step 4
ČTVRTÝ KROK

UVOLNĚNÍ PODKOŽNÍ TKÁNĚ NA BŘIŠE

NAŠE TIPY, KTERÉ VÁM POMOHOU VÝRAZNĚ ZLEPŠIT VZHLED VAŠÍ POKOŽKY
Pomerančová kůže vzniká v důsledku změn v podkožní fascii. Fascie mohou být negativně ovlivněny úrazy, záněty, sedavým způsobem života, stresem, věkem a špatným držením těla. Masáž na Pranamat ECO® vám může pomoci obnovit, vyživit a uvolnit fascii, což jim umožní vrátit se do přirozeného hladkého tvaru. Pomoci může i hubnutí, proto je vždy dobré jíst zdravou a vyváženou stravu. Jiné okamžité řešení než chirurgické odstranění celulitidy neexistuje, ale mnoho lidí se domnívá, že efekt po zákroku stejně není dlouhodobý.
  • UDRŽUJTE PRAVIDELNOST:
    Dodržujte tento 30minutový rituál každý den po dobu nejméně 30 dnů. Masážní prvky vyvíjejí tlak a uvolňují podkoží, mění tvar pokožky zevnitř.
  • NEJMÉNĚ PĚT MINUT PRO KAŽDOU ČÁST TĚLA:
    Vaše tělo potřebuje alespoň pět minut, aby zajistilo dodatečné prokrvení vašich stehen, hýždí nebo břicha. Masáž hloubkově vyživuje a okysličuje fascie.
  • BUĎTE NA SEBE HODNÍ:
    Milovat své tělo znamená dobře se o něj starat — a vaše fascie není výjimkou. Pochopte však, že je celulitida normální jev – mají ji i muži a dokonce i děti.